OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 maja 2026
Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 45. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie o godz. 19:00 i wieczorną Eucharystię z procesją maryjną o 20:00
W zakrystii i w kancelarii parafialnej przyjmuję intencje za żywych i za zmarłych (jednorazowe i sześciorazowe) które będą polecane Dobremu Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej na nabożeństwie różańcowym oraz mszy św. sprawowanej o godz. 20.00 każdego trzynastego dnia miesiąca od maja do października.
W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
W piątek 15 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele światła Ducha Ożywiciela i Uświęciciela, aby nasza wiara, nadzieja i miłość nie ustawały w trudnej codzienności.
Natomiast w sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. W tym dniu w naszej parafii o godz. 11:00 Uroczystość I Komunii św.
W przyszłą niedzielę, 17 maja, będziemy celebrowali uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po wieczornej mszy świetej. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. Zachęcam również, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.
Nabożeństwo poświęcenia pól przy kapliczce od strony Troksa o 17:30, przy kaplicy św. Floriana o 17:50, przy krzyżu od strony Michałówki o 18:10 a na Dworskiej o 18:30. Natomiast msza święta z prośbą o urodzaje będzie sprawowana w Podlesiu 16 maja o godz. 15:00, a po niej przy kapliczce na Kolonii Zimkówce nabożeństwo poświęcenia pól o godz. 16:00. W Troksie msza św. 23 maja o godz. 15:00. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej modlitwie, aby nikomu nie zabrakło na stole chleba powszedniego.Na koniec z całego serca pragnę podziękować Panom: Józefowi, Stanisławowi, Ireneuszowi i Damianowi oraz Radzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie i wykonaną pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej przy kościele i na terenie wokół plebanii. Dużo by wymieniać co zostało zrobione, zresztą sami to doskonale widzicie jak wiele się zmieniło, dlatego jeszcze raz w imieniu swoim i Parafian dziękuję za pomoc, poświęcony czas oraz włożony trud, aby teren wokół naszej świątyni był coraz piękniejszy.