OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 24 maja 2026 r.
W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
Trwamy w miesiącu poświęconym Najświętszej Maryi Pannie. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 celebrujemy nabożeństwo majowe na które serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
Jutro, w poniedziałek, 9 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
W ten świąteczny czwartek przypada też 45. rocznica śmierci Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właśnie 28 maja został wyznaczony w kalendarzu liturgicznym jako dzień wspomnienia tego polskiego Błogosławionego. Pamiętajmy, że ten Wielki Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką kanonizację.
Również w czwartek o godz. 18:00 kolejne spotkanie na salce dla tych, którzy pragną poznawać i zgłębiać Słowo Boże zawarte w Biblii.
W sobotę o godz. 9:30 w salce na plebanii spotkanie dla ministrantów i lektorów.
W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jest to uroczystość odpustowa naszej Parafii. Na mszę św. o godz. 11:00, po której będzie procesja wokół kościoła zapraszam Brać strażacką, wszystkie grupy parafialne oraz sołeckie jak również dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe jak i te, które tak ochoczo sypią kwiatki przed Panem Jezusem.
SŁOWO PRZED ROZESŁANIEM Zesłania Ducha Świętego jest potwierdzeniem radosnej nowiny, że Pan Jezus prawdziwie zmartwychwstał. Niech błogosławieństwo Boże i współpraca z darami Ducha Świętego umocnią nas do niesienia tej Dobrej Nowiny wszystkim, którzy na nią czekają.