OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 31 maja 2026 r.
Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego na Eucharystię o godz. 17:00 zapraszam dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
Z początkiem czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17:30 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
W najbliższy czwartek, 04 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. W tym roku trasa procesji ulegnie zmianie, dlatego bardzo proszę, aby przedstawiciele mieszkańców z Braciejówki, którzy tradycyjnie przygotowują ołtarze na procesję Bożego Ciała, przyszli na spotkanie organizacyjne we wtorek po wieczornej mszy świętej.
Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. W czwartek Eucharystia będzie sprawowana o godz. 9:00 oraz o 11:00 po której pójdziemy z procesją. Podobnie jak na dzisiejszą uroczystość odpustową, do udziału w procesji zapraszam Brać strażacką, ministrantów i lektorów, młodzież niedawno bierzmowaną, wszystkie grupy parafialne oraz sołeckie, jak również dzieci sypiące kwiatki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.
Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 17:30.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Z posługą sakramentalną do chorych i seniorów naszej parafii udam się w piątek od godz. 9:00.
W pierwszy piątek oddamy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do sakramentu pokuty i pojednania możemy przystąpić codziennie pół godziny przed wieczorną mszą świętą.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 20:00.
W pierwszą sobotę oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Serca Maryi od godz. 16:00
W przyszłą niedzielę po mszach świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bardzo dziękuję Parafianom z Podlesia za pomoc w zasadzeniu dwudziestu drzew ozdobnych wzdłuż ogrodzenia kościelnego. Dziękuję również Panu Zdzisławowi Domagale za betonowe kręgi specjalnie odlane na nasze studzienki odprowadzające wodę deszczową z dachu kościoła oraz dziękuję Strażakom za ciężką pracę przy tych studzienkach, aby je odkopać, oczyścić z mułu, uszczelnić i zabezpieczyć. Jest jeszcze dużo pracy do wykonania, ale już dzisiaj z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się do tego, aby wszystko funkcjonowało jak należy a teren wokół kościoła był piękny i zadbany.